+420 284 820 156
Úvod O nás

O nás


Společnost COMFORIA, s.r.o. je malá rodinná firma, která se zabývá měřením fyzikálních veličin ve strojírenství a automatizaci, zejména senzorovou technikou v oblasti tenzometrického měření sil, momentů, tlaků a technologického a obchodního vážení.

Nabízíme ucelenou standardní řadu silových snímačů Mc FORCE (MCF), která svými měřicími rozsahy a univerzálním provedením obsáhne širokou škálu aplikací jak ve zkušebnictví, laboratorních provozech, strojírenství, tak i v oblastech technologického vážení. Tyto snímače jsou vyráběny naším partnerem, firmou EMSYST, jejíž výhradní zastoupení v ČR jsme převzali v roce 2014. Senzory MCF dodáváme vždy s měřicím protokolem s důležitými hodnotami pro další nastavení elektroniky. Na přání provedeme změny standardního provedení tak, aby vyhovělo požadavkům klienta nebo vyrobíme přímo zákaznický typ, příp. zajistíme kalibraci ve spolupráci s akreditovanou kalibrační laboratoří.

Další nabízenou sérií jsou vážicí snímače partnerské fy. SCAIME, které svou konstrukcí a přesností spadají do oblasti obchodního vážení. Výrobce této řady senzorů zaujímá jedno z předních míst ve světě vážení a měření. Díky inovativním řešením mohou být tyto snímače nasazovány v širokém spektru průmyslových aplikací, jako potravinářství, chemický průmysl, strojírenství, metalurgie, letectví, medicína, atd. Společně s dodávanými elektronickými převodníky, podpůrnými mechanikami a díky celkově velmi kvalitnímu zpracování a přesnosti nabízí opravdu široké využití včetně osazení do stanovených měřidel.

Spektrum výše jmenovaných snímačů doplňujeme výrobním programem pro nízkonákladové aplikace. Jedná se o senzory fy. Zemic Europe, kterou po vzájemné dohodě rovněž v ČR zastupujeme nebo fy. Laumas Elettronica, jejíž produkty jsou právě tak součástí naší nabídky.

Vytvořením takto širokého portfolia snímačů a jejich příslušenství jsme schopni úspěšně přispět k mnohým řešením technických problémů našich klientů a poskytnout jim velkou variabilitu při výběru komponentů.

Vyrábíme robustní průmyslový potenciometrický snímač úhlového natočení CMI58 s odporovým výstupem a k němu externí převodník typu CPP15, nebo snímač CMI58E s aktivním (proudovým nebo napěťovým) výstupem. Nyní připravujeme další verzi série COMFOPOT s hřídelí pr.6mm a el. připojením pomocí svorkovnice. V současnosti již běží výroba precizního snímače úhlu CFP113, který je součástí jednoho z našich projektů.

Naše další aktivity spadají do oblasti měření tlaku, lineárního měření polohy a úhlového natočení. Nabízíme přesné lineární odměřování pro obráběcí stroje s výstupem RS422 nebo s analogovým výstupem, úhlové snímání polohy digitální a analogové, laserové odměřování velkých vzdáleností. V oboru měření tlaku – prezentujeme snímače tlaku našeho partnera, německé fy. ADZ Nagano, kterou zastupujeme v ČR. Jedná se o komplexní řadu snímačů s normovanými výstupními signály využitelných ve strojírenství, automatizaci, topenářství, chemickém průmyslu, potravinářství, medicíně, atd. Jsou určeny k měření absolutního nebo relativního tlaku nebo tlakové diference. Jsou koncipovány modulárním způsobem, takže není problém s dodávkou kusových množství při zachování rozumných cen.

Z oblasti služeb nabízíme technické konzultace z oboru tenzometrických měření, zajištění výroby soustružených a frézovaných dílů na CNC strojích podle výkresové dokumentace předané zákazníkem, montáže jemné mechaniky nebo montáže jednotlivých mechanických prvků do sestav podle předané výrobní dokumentace, výrobu propojovacích kabelů nebo kabelových svazků.

Našimi zákazníky jsou konstrukční a strojírenské firmy, výrobci jednoúčelových strojů, montážních linek, zkušebních strojů, vážicích systémů, atp. Pro Vaše projekty nabízíme technickou podporu, flexibilitu, rozumné ceny a krátké dodací termíny.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.
Vaše COMFORIA